Zase obdržené góly ve vlastní přesilovce! A-tým na kvalitní soupeře nestačil

Nad další turnaj, a znovu do nepopulárního Berouna, odjíždělo Áčko s vědomím, že ho čekají dva z kvalitativně nejlepších týmů Regionálky. Panthers i Future disponují řadou hráčů, kteří ještě před pár lety, nebo dokonce měsíci, bojovali mezi mantinely v nejvyšších českých soutěžích. No a podle toho to také většinu duelů vypadalo...

Trenér Dušan Valo povolal dvě kompletní lajny, zároveň se ale musel vypořádat s četnými absencemi. Po zranění stále není fit elitní kanonýr Fíša, špílmachra Ráczíka nepustily pracovní povinnosti, Láďu zase dlouho plánovaná oslava (VŠECHNO NEJLEPŠÍ) a Lízátka tréninkové manko.

První duel s Panthers začali Draci velmi bojácně. I když v 5. minutě Routič v přesilovce vyrovnal na 1:1, koncem úvodní třetiny nastala opět situace, kterou Áčko z nepochopitelných důvodů v aktuální sezoně často vůbec nezvládá. Vlastní početní výhoda.

Draci v momentě, kdy měli na hřišti o jednoho muže více, inkasovali hned dvakrát. V tomto ročníku už popáté, což s ohledem na pouhých šest odehraných duelů není dobrá vizitka. Panthers díky tomu odskočili ještě do první přestávky na 4:1. Druhá třetina byla z pohledu Hořovic daleko povedenější. V momentě, kdy Mára Sudík snížil na 3:5, se hrála relativně vyrovnaná a vypjatá bitva.

Jenže Pražané za chvíli přidali další dvě trefy, pak ještě jednu a po dvou periodách vedli 8:3. I když se kluci snažili, rozdíl v kvalitě provedení útočných akci byl nepřehlédnutelný. Prohra 5:10 je, bohužel, zasloužená.

To samé se dá říct i o druhém utkání s Future. Draci mohou litovat neproměněných tutovek v podobě samostatných úniků nebo dokonce brejků, v nichž běželi dva borci sami na gólmana.

Na druhou stranu soupeř také spálil několik vyložených šancí, střely do prázdné zblokovali například Routič nebo Bageťák. Jediný gól Hořovic vsítil až pár minut před koncem Vojta, který si jen o chvíli dříve nepublikovatelnými slovy ulevil na účet místního modrého povrchu.

Každopádně florbalisté Futuru se prezentovali zkušeně, vyspěle, prostě v pohodě. Jeden z nich po zápase řekl: „Proč jste si s náma víc nezahráli a často nám balonek jen odevzdávali? To je škoda.“

No a o tom to v aktuální sezoně zatím je. Zisk tří bodů ze šesti duelů rozhodně není něco, co by se mělo slavit. Na druhou stranu utkání zbývá ještě hodně a šance na nápravu přijde hned za dva týdny proti Tigers a Traverze. Držte palce! :)